KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16583048
nr 1658 3048
Per Gummeson
(1858-1928), Sverige
Tillskriven, Monogramsignerad, blandteknik, 22x30 cm, yttermått inklusive ram: 30x40 cm
Per Gummeson, född 1858 i Borrby, Skåne, död 1928 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 18 november 2024
kl 19:37:27
Per Gummeson
Läs mer om Per Gummeson